אודות שילב

בשנת 1974 נולד לשושי ואיציק אורן בן שני במזל טוב. הבן, רן שמו, נולד בערב יום העצמאות, שחל באותה שנה ביום חמישי.

באותה תקופה לא היה קיים שירות להזמנת מוצרים לפני הלידה. לקראת הגעתה של שושי הביתה ביום א’, נאלץ איציק לאתר ולאסוף את המוצרים ביום שישי. הרשימה של איציק כללה כעשרה פריטים וביניהם: סדיניות, סדין למיטה, חיתולים, חליפה ראשונית, כובע, מגן ראש למיטה, בקבוקים ועוד.

בחנות הראשונה היה מגן ראש אחד במצב בלוי, בחנות השנייה נגמרו החיתולים ובשלישית לא היו סדיניות. כך המשיך לדלג ממקום למקום ובסוף היום, לפני כניסת השבת, היו בידיו כל המוצרים לאחר התרוצצות של יום שלם. אבל אז הסתבר שהסדין לא התאים לגודל המזרן, החיתולים היו חלולים והתפוררו מהר והכובע התאים לילד בן 5. החוויה והטרחה שחוו בעצמם עוררה אצל איציק ושושי שאלה פשוטה: מדוע אין חברה שמרכזת את כל המוצרים עבור היולדת? וכך נולד הרעיון שהתחיל בהכנת טופס ההזמנה (המוכר בשילב עד היום).

נשים בהריון פשוט “קנו” את הרעיון וביצעו מביתן הזמנה (לא מחייבת) לפני הלידה. לזוג אורן לא הייתה אז חנות, הכל נוהל מביתם.

את ההזמנות הראשונות סיפקה שושי, כי איציק היה במילואים, וכשחזר היה הוא עמית השירות הראשון של שילב… שושי מצאה את עצמה לא פעם בתפקיד יועצת להורים הנרגשים והבינה את הצורך בליווי ההורים שבדרך.

לאחר שלושה חודשים של הרצה מוצלחת שכרו הזוג אורן קליניקה קטנה של רופא שיניים, ובתוך שנה, באוקטובר 1975, נפתחה החנות הראשונה, במרתף גדול ברחוב אבן גבירול בתל אביב. זו הייתה החנות הראשונה בארץ שריכזה את כל מה שההורים נזקקו לו כשהתינוק בא הביתה, כולל אבקת כביסה, יוד ואלכוהול רפואי, שהזוג אורן רכשו וסיפקו ללקוחותיהם במחיר עלות – הכול על מנת למנוע מההורים החדשים התרוצצות מיותרת. תפיסת השירות והמוצרים האיכותיים ליוו את הזוג אורן כבר מהיום הראשון. החשוב מכל היה לענות לצרכי ההורים, ולהקשיב להם.

בשילב מבינים שהעולם מתפתח ואנחנו צריכים להתפתח איתו, לכן הרשימה הזו אינה סופית, אנחנו תמיד נמשיך לפתח ולהתפתח, הכל בכדי שאתם וילדיכם תוכלו ליהנות מכל הטוב שבעולם ההורות.

החידושים שהביאה שילב לעולם ההורות:

  • הזמנת לידה - הזמנה מרוכזת לקראת הלידה.
  • טיפת שילב - מחלקה בחנות המציעה.מגוון אביזרי האכלה והזנה לתינוקות (בקבוקים, מוצצים, משאבות הנקה ועוד).
  • סטנדרטיזציה - שושי ואיציק אורן היו הראשונים שקבעו גובה ועומק אחידים לשידה בכדי שיתאים להחתלת התינוק. כולם התאימו את הסטנדרטים בהתאם לשידות של שילב. כמו כן הם קבעו מידה אחידה למיטה: היו שני גדלים שאוחדו ל-1.3 מ'.
  • פתיחת מיטת התינוק - איציק אורן היה הראשון בישראל שהוסיף למיטת התינוק את הפטנט של פתיחת מיטה ביד אחת.
  • מעצור במגירות השידה - שילב היו הראשונים שדאגו לסגירה ופתיחה בטיחותית של מגירות השידה באמצעות מעצור.
  • יועצת הזמנות לידה - נוצרה מתוך תפיסה שירותית: בלידה הראשונה הנושא אינו מוכר להורים הצעירים והם זקוקים ליעוץ והכוונה. מטרת היועצת היא להראות מוצרים, הוראות שימוש, להדגים את השימוש. כבר מהקמתה של שילב, ניתנה להורים האפשרות להחזיר מוצרים באם היו מיותרים, וכך אופי השירות של שילב עבר מפה לאוזן במהירות.
  • עמית שרות - לאחר הזמנת חבילת הלידה, עמית השרות מגיע לביתה של הלקוחה, בתאום מראש, מרכיב את המוצרים, מיעץ ומסביר על השימוש בהם.
  • סטיקרים - שילב הייתה בין הראשונים בארץ שהנפיקה סטיקרים לרכבים.
  • שלבים - עלון של שילב שיצא מידי חודש ללקוחות שילב ובו כתבות בנושא התפתחות הילד שנכתבו על ידי הפסיכולוגית ההתפתחותית, יעל כץ.

אבני דרך:

1974 - שילב, הרשת הקמעונאית הראשונה, פורצת דרך עם חנות ראשונה המאגדת בתוכה את כל צרכי התינוק שנולד. החנות הראשונה נפתחה אצל משפחת אורן בבית.

1985– חנות שילב הראשונה נפתחה בקניון הראשון בישראל – קניון רמת גן.

1985 – שסק – חברת הלוגיסטיקה של קבוצת שילב הוקמה לצורך יבוא ושיווק המותגים המובילים בעולם ובישראל: Maxi Cosi , Inglesina ועוד. בנוסף מייבאת החברה מותגים פרטיים עבור שילב.

1993 - Tiny Love – חברת הצעצועים ההתפתחותיים המובילה בעולם, הנמצאת בבעלות קבוצת שילב, משיקה את הג'מיני המקורי הראשון מסוגו. מאז ועד היום נמכרו מעל 7,000,000 יחידות ממוצר זה.

2000 – הוקמה חברת האופנה של שילב: Babies & Kids - בית האופנה המפתח ומעצב את הקולקציות של רשת שילב. הסטודיו מעסיק צוות גדול של מעצבות אופנה מהמובילות בארץ, אנשי אבטחת איכות ורכש, על מנת להעניק לצרכנים את מוצרים האופנה הטרנדיים ביותר בכל עונה.

2002– השקת קו מוצרי האופנה של שילב בארה"ב.

2006 – השקת קונספט חנות המגה, בנוסף לחנויות הקיימות, וכן הרחבת ליין המוצרים לילדים עד גיל 7.

2007 – השקת חנות הדגל של שילב בפולג (נתניה). זוהי החנות הגדולה בישראל לאישה ההרה ולקראת הלידה. החנות הוקמה תחת קונספט חדשני והיא מהווה חוויית קניה בלתי מוכרת בעולם בכלל ובישראל בפרט. החנות משתרעת על שטח של כ-1500 מ"ר וכוללת אלפי מוצרים, היוצרים שבילי חוויה להורים, לילדים ולהורים שבדרך.

2008- פתיחת מתחם שילב בנמל ת"א, מתחם המשלב חנות מרהיבה, משחקייה לילדים, פעילויות להורים וילדים וחנות בגדי הריון מעוצבים.

2010 - הרחבת תחומי הפעילות של החברה והקמת מחלקת עיצוב וטקסטיל לחדר התינוק.

2011 - לראשונה הושק בישראל המותג החדשני ג'ינסי- ג'ינס מעוצב במיוחד לתינוקות החל מיום הלידה, וכעת ניתן למצוא את מוצרי הג'ינס הייחודיים בכל קולקציה. וכן לראשונה הוקם מועדון לקוחות ייעודי לנשים בהריון ולאמהות לתינוקות הנותן שלל הטבות ומבצעים לחבריו.

2012 - הקמת אתר סחר חדשני וייחודי, המשמש כחנות לכל דבר.